2018/2019 Season Photo Gallery

Summer Spiel Winners:  

Slideshow
  • Team Connor. (L to R) Connor, Cody, Michaela, and Zoe.  (Tied 3rd place Novice division)
    Team Connor. (L to R) Connor, Cody, Michaela, and Zoe. (Tied 3rd place Novice division)
  • Team Devin (L to R)  Ryan, Sam, Mackenzie and Devin  (Participated in Experienced division).
    Team Devin (L to R) Ryan, Sam, Mackenzie and Devin (Participated in Experienced division).
  • Team Jada (L to R)  Jada, Amanda, Teya (finished 2nd. in Experienced division)
    Team Jada (L to R) Jada, Amanda, Teya (finished 2nd. in Experienced division)
  • Team Rebecca (L to R)  Rebecca, Julia, Lauren, Michaela (Participated in the Experienced division)
    Team Rebecca (L to R) Rebecca, Julia, Lauren, Michaela (Participated in the Experienced division)
 

Beachfest 2018: 

Slideshow
  • Team Connor. (L to R) Connor, Cody, Michaela, and Zoe.  (Tied 3rd place Novice division)
    Team Connor. (L to R) Connor, Cody, Michaela, and Zoe. (Tied 3rd place Novice division)
  • Team Devin (L to R)  Ryan, Sam, Mackenzie and Devin  (Participated in Experienced division).
    Team Devin (L to R) Ryan, Sam, Mackenzie and Devin (Participated in Experienced division).
  • Team Jada (L to R)  Jada, Amanda, Teya (finished 2nd. in Experienced division)
    Team Jada (L to R) Jada, Amanda, Teya (finished 2nd. in Experienced division)
  • Team Rebecca (L to R)  Rebecca, Julia, Lauren, Michaela (Participated in the Experienced division)
    Team Rebecca (L to R) Rebecca, Julia, Lauren, Michaela (Participated in the Experienced division)
 

Doubles Curling 6 Enders: 

Slideshow
  • Team Connor. (L to R) Connor, Cody, Michaela, and Zoe.  (Tied 3rd place Novice division)
    Team Connor. (L to R) Connor, Cody, Michaela, and Zoe. (Tied 3rd place Novice division)
  • Team Devin (L to R)  Ryan, Sam, Mackenzie and Devin  (Participated in Experienced division).
    Team Devin (L to R) Ryan, Sam, Mackenzie and Devin (Participated in Experienced division).
  • Team Jada (L to R)  Jada, Amanda, Teya (finished 2nd. in Experienced division)
    Team Jada (L to R) Jada, Amanda, Teya (finished 2nd. in Experienced division)
  • Team Rebecca (L to R)  Rebecca, Julia, Lauren, Michaela (Participated in the Experienced division)
    Team Rebecca (L to R) Rebecca, Julia, Lauren, Michaela (Participated in the Experienced division)
 

Senior Ladies Bonspiel Winners:  

Slideshow
  • Team Connor. (L to R) Connor, Cody, Michaela, and Zoe.  (Tied 3rd place Novice division)
    Team Connor. (L to R) Connor, Cody, Michaela, and Zoe. (Tied 3rd place Novice division)
  • Team Devin (L to R)  Ryan, Sam, Mackenzie and Devin  (Participated in Experienced division).
    Team Devin (L to R) Ryan, Sam, Mackenzie and Devin (Participated in Experienced division).
  • Team Jada (L to R)  Jada, Amanda, Teya (finished 2nd. in Experienced division)
    Team Jada (L to R) Jada, Amanda, Teya (finished 2nd. in Experienced division)
  • Team Rebecca (L to R)  Rebecca, Julia, Lauren, Michaela (Participated in the Experienced division)
    Team Rebecca (L to R) Rebecca, Julia, Lauren, Michaela (Participated in the Experienced division)
 

Stick Spiel Winners: 

Slideshow
  • Team Connor. (L to R) Connor, Cody, Michaela, and Zoe.  (Tied 3rd place Novice division)
    Team Connor. (L to R) Connor, Cody, Michaela, and Zoe. (Tied 3rd place Novice division)
  • Team Devin (L to R)  Ryan, Sam, Mackenzie and Devin  (Participated in Experienced division).
    Team Devin (L to R) Ryan, Sam, Mackenzie and Devin (Participated in Experienced division).
  • Team Jada (L to R)  Jada, Amanda, Teya (finished 2nd. in Experienced division)
    Team Jada (L to R) Jada, Amanda, Teya (finished 2nd. in Experienced division)
  • Team Rebecca (L to R)  Rebecca, Julia, Lauren, Michaela (Participated in the Experienced division)
    Team Rebecca (L to R) Rebecca, Julia, Lauren, Michaela (Participated in the Experienced division)
 

2019 Oceanside Masters Bonspiel Winners:  

Slideshow
  • Team Connor. (L to R) Connor, Cody, Michaela, and Zoe.  (Tied 3rd place Novice division)
    Team Connor. (L to R) Connor, Cody, Michaela, and Zoe. (Tied 3rd place Novice division)
  • Team Devin (L to R)  Ryan, Sam, Mackenzie and Devin  (Participated in Experienced division).
    Team Devin (L to R) Ryan, Sam, Mackenzie and Devin (Participated in Experienced division).
  • Team Jada (L to R)  Jada, Amanda, Teya (finished 2nd. in Experienced division)
    Team Jada (L to R) Jada, Amanda, Teya (finished 2nd. in Experienced division)
  • Team Rebecca (L to R)  Rebecca, Julia, Lauren, Michaela (Participated in the Experienced division)
    Team Rebecca (L to R) Rebecca, Julia, Lauren, Michaela (Participated in the Experienced division)
 

 

Home | Leagues/Draws/Captains | Club Calendar | PCC Junior League | Bonspiels/Events | PCC Board/AGM Minutes | Contact Us/PCC Board | Club History | Registration/League Fees | Rentals | CurlBC PA Insurance | Links/League Sponsors | Our Sponsors | Events Photo Galleries | PCMCA | NISA
home pagecontact us