2018/2019 Season Photo Gallery

Summer Spiel Winners:  

Slideshow
  • A Event Winners: Skip Cody Tanaka, third Sarah Loken, second David Loken (absent from the photo), Lead Pearce Arch
    A Event Winners: Skip Cody Tanaka, third Sarah Loken, second David Loken (absent from the photo), Lead Pearce Arch
  • B Event Winners: Skip Jordan Kiss, third Shawna Jensen, Second Travis Cameron, Lead Sarah McCrady
    B Event Winners: Skip Jordan Kiss, third Shawna Jensen, Second Travis Cameron, Lead Sarah McCrady
  • C Event Winners: Skip Miles Craig, third Carley Sandwich, second Rhys Gamache, lead Katie Todd-Mills
    C Event Winners: Skip Miles Craig, third Carley Sandwich, second Rhys Gamache, lead Katie Todd-Mills
  • D Event Winners: Skip Dean Meikle, third Meikle, second Troy Cowan, lead Sophie Bassiette
    D Event Winners: Skip Dean Meikle, third Meikle, second Troy Cowan, lead Sophie Bassiette
 

Beachfest 2018: 

Doubles Curling 6 Enders: 

Slideshow
  • Ryan Davies and Reg Johanson
    Ryan Davies and Reg Johanson
  • Penny Shantz and Bruce Feltham
    Penny Shantz and Bruce Feltham
 

Senior Ladies Bonspiel Winners:  

Slideshow
  • Winners of the A Division from Comox Valley: skip Amber Dufour, team members Mary Holden, Mickey Colburn and Elaine Starchuk
    Winners of the A Division from Comox Valley: skip Amber Dufour, team members Mary Holden, Mickey Colburn and Elaine Starchuk
  • B Division Winners:  From Nanaimo skipped by Leslie Shearer with Team members Susan Chepil, Susie Grundison, and Carol Dorman
    B Division Winners: From Nanaimo skipped by Leslie Shearer with Team members Susan Chepil, Susie Grundison, and Carol Dorman
  • C Division Winners:  From Parksville skipped by Lola Denesyk with Team mates Diane Cruikshank, Diane Luke and Susan Mullan
    C Division Winners: From Parksville skipped by Lola Denesyk with Team mates Diane Cruikshank, Diane Luke and Susan Mullan
  • D Division Winners: From Qualicum Beach  skipped by Lorraine Jeffries, Third, Frances Eng, 2nd Hilary Avis and Lead Ellie Moore.
    D Division Winners: From Qualicum Beach skipped by Lorraine Jeffries, Third, Frances Eng, 2nd Hilary Avis and Lead Ellie Moore.
 

Stick Spiel Winners: 

Slideshow
  • Top A Flight Winners were Cliff King and Brian Scorer from the Nanaimo Curling Club
    Top A Flight Winners were Cliff King and Brian Scorer from the Nanaimo Curling Club
 

2019 Oceanside Masters Bonspiel Winners:  

Slideshow
  • A Event – Quality Foods – Skip Penny Shantz ; Third Colleen Robson ; Second Bob Esseltine ; Lead Janet Suter
    A Event – Quality Foods – Skip Penny Shantz ; Third Colleen Robson ; Second Bob Esseltine ; Lead Janet Suter
  • B Event – Dolly’s Home Hardware – Skip Gerald Ferguson ; Third Ted Carlson; Second Mark Lusche; Lead Ralph Kary
    B Event – Dolly’s Home Hardware – Skip Gerald Ferguson ; Third Ted Carlson; Second Mark Lusche; Lead Ralph Kary
  • C Event – Lordco Auto Parts – Skip Ron Schwartz; Third Dale Ksyniuk; Second Laurie Ksyniuk; Lead Lorna Schwartz
    C Event – Lordco Auto Parts – Skip Ron Schwartz; Third Dale Ksyniuk; Second Laurie Ksyniuk; Lead Lorna Schwartz
  • D Event – Pacific Coast Masters Curling Association (PCMCA) – Skip Brian Scorer; Third George Duffell; Second Cliff King; Lead Ed Stonehouse
    D Event – Pacific Coast Masters Curling Association (PCMCA) – Skip Brian Scorer; Third George Duffell; Second Cliff King; Lead Ed Stonehouse
  • E Event – Chuck’s Automotive – Skip Bob Chlan; Third Darryl Graham; Second Eric McKean; Lead Bob Franklin
    E Event – Chuck’s Automotive – Skip Bob Chlan; Third Darryl Graham; Second Eric McKean; Lead Bob Franklin
 

 

Home | Leagues/Draws/Captains | Club Calendar | PCC Junior League | Bonspiels/Events | PCC Board/AGM Minutes | Contact Us/PCC Board | Club History | Registration/League Fees | Rentals | CurlBC PA Insurance | Links/League Sponsors | Our Sponsors | Events Photo Galleries | PCMCA | NISA
home pagecontact us